کمپانی Raysearch سوئد سال ها به عنوان مغز متفکر الگوریتم سیستم های طراحی درمان شناخته می شد، این کمپانی در سال 2000 میلادی از کلینیک Karolinska جدا شده و در سال 2001 اولین ماژول IMRT توسط این شرکت طراحی گردید. ایده سیستم های طراحی درمان کمپانی RaySearch فراهم نمودن یک سیستم برای تمامی سیستم های موجود در بخش رادیوتراپی بدون توجه به برند دستگاه های مورد استفاده و مودالیته درمان مانند رادیوتراپی اکسترنال، پروتون تراپی، براکی تراپی و ... ، همچنین تمامی تکنیک های درمانی مانند 3D Conformal  ،VMAT ،IMRT  ،SRS و ... می باشد. بدین مفهوم که مرکز درمانی فقط نیازمند یک سیستم طراحی درمان برای کلیه دستگاه ها و درمان های خود می باشد. علاوه بر دقت محاسبات و User Friendly بودن سیستم، یکی از مزایای چشمگیر سیستم های طراحی درمان کمپانی RaySearch نسبت به رقبای بازار جهانی سرعت بالای محاسبات می باشد که این امر در تکنیک های IMRT، VMAT، Adaptive Radiotherapy بسیار حائز اهمیت و کاربردی می باشد، به گونه ای که محاسبه ی یک پلن 7 فیلد برای Prostate IMRT در حدود 6 ثانیه و یک پلن 9 فیلد Head & Neck IMRT در حدود 17 ثانیه انجام خواهد شد.
این کمپانی سیستم های طراحی درمان خود را در 2 مدل RayStation و RayPlan عرضه می نماید، که هردو از نظر ساختار و الگوریتم محاسباتی یکسان بوده و تفاوتی در ساپورت برخی مدالیته های درمانی دارند.
سیستم RayPlan، امکان انجام تکنیک های درمانی 3D Conformal ،IMRT ،VMAT و ARC را به ایده آل ترین شکل ممکن فراهم می سازد. در ماژول کانتورینگ این سیستم علاوه بر امکانات کانتورینگ Manual می توان از امکان Model Based Segmentation که به صورت کاملا  اتومات می باشد نیز بهره برد و این امر انجام پروسه ی کانتورینگ را بسیار سرعت می بخشد.
سیستم RayStation، علاوه بر امکانات سیستم RayPlan قابلیت پشتیبانی ازAdaptive Radiotherapy ،TomoTherapy Calculation ،Proton Calculation ،Fallback Planning و ده ها مودالیته ی دیگر را نیز دارد.
سیستم طراحی درمان RayStation به صورت اتوماتیک در هنگام انجام طراحی درمان برای هر یک از بیماران، در حافظه ی خود برای تمامی دستگاه ها و مودالیته های درمانی موجود در بخش، پلن مشابه ایجاد می نماید،که اینکار باعث می شود در صورت خرابی یکی از دستگاه ها، سیستم بلافاصله پلن درمانی بیمار را برای دستگاه دیگر آماده و بدین صورت درمان بیمار بدون هیچگونه تاخیری بلافاصله انجام می گردد.
در این تبدیل پلن های درمانی از دستگاهی به دستگاه دیگر و همچنین از مودالیته ای به مودالیته ی دیگر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.