ژل های درمان سوختگی رادیوتراپی :

یکی از عوارض رادیوتراپی، سوختگی پوستی است که بیماران را دچار مشکلات فراوانی می کند. این عارضه اگر پیشگیری یا درمان نشود می تواند ایجاد درد و ناراحتی پوستی کند، کیفیت زندگی بیمار را کاهش دهد و حتی به توقف فرآیند درمان بیانجامد. شرکت سامان تابش امید روش پیشرفته و نوینی را برای محافظت از پوست در طی دوران رادیوتراپی و بعد از آن با نام R1R2 ارائه می کند. این سیستم شامل ژل R1 و لوسیون R2 است که به راحتی توسط خود بیمار روی محل سوختگی اعمال می شوند و هزینه ی تمام شده ی درمان با آنها بسیار مقرون به صرفه است.این سیستم نوین در دو مرحله پوست آسیب دیده را از طریق کاهش پاسخ التهابی، بوسیله ی خنک کنندگی و جذب حرارت داده شده به پوست، تسکین دهی درد و حفاظت از پوست درمان می کند. این سیستم درمانی از LAKTOKINE®  پروتئینی مشتق شده از شیر در فرمولاسیون خود بهره می برد که توانایی سلول ها را در تحمل استرس سلولی افزایش داده، پاسخ التهابی را کاهش می دهد و ترمیم زخم و بازسازی پوست را تسریع می کند. 

ژل R1 دارای اثرات خنک کنندگی، التیام بخشی، مرطوب سازی و پایدارکننده ی دمای پوست است و بلافاصله پس از رادیوتراپی استفاده می شود. این ژل به دلیل دارا بودن درصد بالایی از آب، حرارت داده شده به پوست را جذب کرده و آسیب لایه های زیرین پوست را کاهش می دهد و به این ترتیب میزان آسیب دیدگی پوست به شکل چشمگیری کاهش می یابد. ژل R1 به دلیل دارا بودن LAKTOKINE® به نرمی پوست کمک کرده و از خشکی که پوست را مستعد پارگی و زخم می کند جلوگیری می نماید. این ژل باید در پایان جلسه رادیوتراپی به شکل لایه ای ضخیم، بدون مالش روی پوست اعمال شده و حداقل تا بیست دقیقه روی آن باقی بماند.

لوسیون R2 مرحله ی دوم درمان با سیستم R1R2 بوده و بسته به نیاز، سه تا چهار بار در روز استفاده می شود. این لوسیون التیام بخش، پوست را ترمیم، مرطوب و نرم کرده و از طریق کمک به ترمیم زخم و تسریع در بازسازی پوست، عملکرد دفاعی طبیعی پوست را تقویت می کند. لوسیون R2 ضد التهاب و کاهش دهنده درد است و از پوست حساس شده در اثر رادیوتراپی، دربرابر  نور خورشید نیز محافظت می کند. استفاده از لوسیون R2 تا 14 روز پس از پایان جلسات رادیوتراپی ادامه می یابد.