شرکت سامان تابش امید فعالیت  رسمی خود را در سال 1382  به صورت تخصصی بر روی سیستم ها و تجهیزات مورد نیاز بخش های رادیوتراپی و اولین بار با ارائه سیستم های فیکس کننده بیمار آغاز نمود . از آن زمان تا کنون با تغییراتی که در بخش های رادیوتراپی و درمان بیماران در ایران و دنیا ایجاد گردیده است، این شرکت نیز سعی نموده تا با هماهنگ کردن خدمات و پشتیبانی خود تا حد امکان همگام با این پیشرفت ها حرکت نماید.
به دلیل نزدیکی بسیار زیاد درمان های رادیوتراپی با تکنولوژی های   High Tech  امکان به کار گیری بسیاری از تکنولوژی های جدید شرکت ها و کمپانی های بزرگ به دلیل تحریم های  اعمال شده  برای درمان بیماران ما محدود شده است اما این شرکت هیچ گاه به سراغ محصولات و کمپانی هایی که کشور و بیماران ما را به عنوان آزمایشگاهی برای تست محصولات خود در نظر گرفته اند نرفته است . وب سایتی که مشاهده می کنید مجموعه ای از فعالیت های این شرکت می باشد و با مشارکت و همکاری بسیاری از اساتید رادیوتراپی و فیزیک میسر گردیده است. امیدواریم شما نیز ما را در این راه یاری رسانده و از نقطه نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود ما را آگاه سازید.
فعالیت های شرکت سامان تابش امید طیف وسیعی از محصولات و تجهیزات مورد نیاز مراکز رادیوتراپی را در بر گرفته تا پزشکان و همکاران محترم فیزیک پزشکی بتوانند تجهیزات مورد نیاز خود را از یک منبع مورد اطمینان فراهم نموده و از راه اندازی صحیح و آموزش درست آن مطمئن باشند .