SGRT چیست ؟

SGRT به مفهوم مانیتورینگ سطح پوست بدن بیماران در رادیوتراپی به صورت سه بعدی جهت اطمینان از SetUP درست بیماران و هم چنین تشخیص میزان حرکت بیمار در حین درمان رادیوتراپی می باشد . در سالهای اخیر تعداد زیادی از مقالات و تحقیقات در عرصه رادیوتراپی نشان داده است که استفاده از این تکنیک در درمانهای سرطانهای سینه ، سر و گردن ، مغز و سارکوما و بسیاری دیگر از نقاط ، کاربرد فراوانی دارد .

کمپانی VisionRT انگلستان عرضه کننده سیستمهای SGRT برای بخشهای رادیوتراپی می باشد . SGRT به معنی تصویربرداری 3 بعدی از سطح بدن بیمار و سپس بازسازی این تصاویر جهت اطمینان از موقعیت صحیح بیمار Patient Setup و عدم حرکت در حین درمان می باشد ( جهت کاربردهای SRS ,SBRT و Left Breast Radiotherapy و 4DCT ) .

سیستم AlignRT کمپانی VisionRT ، جهت اطمینان از قرارگیری صحیح بیمار قبل و حین درمان رادیوتراپی استفاده میشود ، این سیستم از سه عدد دوربین که هر کدام شامل دو لنز می باشد تشکیل شده که می تواند یک تصویربرداری کامل سه بعدی از بیمار را ایجاد نماید .

سیستم AllignRT قابلیت این را دارد که در صورت تشخیص حرکت بیمار که بیش از میزان تعیین شده باشد یا به اپرا تور دستگاه برای قطع درمان آگاهی دهد و یا به سیستم شتاب دهنده متصل شده و به صورت اتوماتیک سیستم را  off نماید . سیستم به صورت کامل Non-Invasive بوده و می تواند در درمانهای  رادیوتراپی در نواحی مختلف به خصوص Brain ، Lung ، Left Breast و … کمک کننده باشد . با استفاده از تکنولوژی AlignRT می توان GateRT و GateCT را نیز انجام داد . جهت درمانهای استریو تاکتیک بر روی سیستم ماژول SRS نیز قابل پیاده سازی می باشد  که امکان درمانهای دقیق SRS را با روش Non Invasive فراهم می نماید .