Raysearch

کمپانی Raysearch سوئد سال ها به عنوان مغز متفکر الگوریتم سیستم های طراحی درمان شناخته میشد، این کمپانی در سال 2000 میلادی از کلینیک Karolinska جدا شده و در سال 2001 اولین ماژول IMRT توسط این شرکت طراحی گردید .

سیستم Raystation ، بستر کمپانی Raysearch برای پیاده سازی سیستم کامل طراحی درمان می باشد . ایده سیستم Raystation فراهم نمودن یک سیستم برای تمامی سیستم های موجود در بخش رادیوتراپی بدون توجه به برند سیستم های مورد استفاده و مدالیته درمان ( رادیوتراپی اکسترنال ، پروتون تراپی ، براکی تراپی ) ( درمان های 3D Conformal ، VMAT ، IMRT ، SRS ) بدین مفهوم که مرکز درمانی فقط نیازمند یک سیستم طراحی درمان برای کلیه دستگاه ها و درمان های خود می باشد .

سیستم RayStation همیشه و در هنگام طراحی درمان بیمار به صورت اتوماتیک همواره در پشت صحنه برای تمامی دستگاه ها و مدالیته های درمانی ، پلن درمانی برای بیمار ایجاد نموده و اینکار باعث میشود که در صورت خرابی یکی از دستگاه ها ، سیستم بلافاصله پلن درمانی بیمار را برای دستگاه دیگر آماده و درمان بیمار بدون هر گونه تاخیری بلافاصله انجام شود ، این مورد حتی در مدالیته درمان نیز قابل انجام می باشد و در صورت خرابی سیستم با قابلیت IMRT دستگاه پلن درمان بیمار را برای سیستم با قابلیت 3DCRT آماده می نماید .

یکی از مزایای بی نظیر این سیستم در سرعت انجام عملیات طراحی درمان های پیچیده می باشد ، سیستم علاوه بر استفاده از CPU از پروسسور موجود در کارت گرافیک هم کمک گرفته و با توجه به این مورد پلن درمانی بیماران را در زمانهای باور نکردنی آماده می نماید . سیستم طراحی درمان Raystation قابلیت پشتیبانی از Radiotherapy Adaptive ، Biological Calculation ، Automatic Breast Planning و ده ها مودالیته و مکان دیگر را دارد.